اخبار و مقالات

چایساز

چایساز

چایساز و کاربرد آن

هنگامی که قبل از خرید چایساز ها، را با هم مقایسه می نمایید با انواع گوناگونی از لوازم خانگی مواجه می شوید. با این حال همه آن ها جهت دم کردن چای هستند. البته ممکن است شنیده باشید که قوری قرن ها به منظور تهیه چای به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و هنوز هم محبوب هستند. کتری های برقی نیز به طور گسترده ای به منظور تهیه چای استفاده می شوند. اما چای ساز اتوماتیک دستگاهی است که هم دم کردن و هم درست کردن چای را انجام می دهد و باعث صرفه جویی در وقت شما برای تهیه یک فنجان چای داغ می شود.

در واقع، چایسازهای خودکار به شما کمک می کنند تا هر زمان که احساس خستگی کردید و به یک فنجان چای نیاز داشتید، چای سریع درست کنید تا برای کل روز سرحال باشید.

10 عامل مهم که باید قبل از خرید چایساز اتوماتیک

با دانستن این موارد در مورد مفید بودن دستگاه چای ساز اتوماتیک، زمان آن فرا رسیده است که ویژگی هایی را که باید در خرید این دستگاه در نظر بگیریم، بررسی کنیم.

چایساز قابل تنظیم باشد

اگر قصد خرید چای ساز اتوماتیک را دارید. اما، می دانید که همه چای سازها یکسان نیستند. آن ها به روشهای گوناگون دم کردن نیاز دارند. بعضی به آب بسیار گرم نیاز دارند، در حالی که برخی از چای ساز ها به آب گرم برای دم کردن نیاز ندارند.

بنابراین، اولین چیزی که باید بررسی کنید که آیا قصد دارید از سازنده برای تهیه چای های گوناگون استفاده کنید یا خیر، این است که آیا دستگاه بایستی تنظیمات قابل تنظیم را ارائه دهد یا خیر. در صورت امکان، می توانید سطوح را مطابق با نوع چایی که در چای ساز درست می کنید تنظیم نمایید.

امکان ذخیره تنظیمات

علاوه بر فراهم نمودن امکان تنظیم دماهای گوناگون و تنظیمات دیگر برای نیازهای گوناگون، اگر چایساز امکان ذخیره تنظیمات را ارائه دهد، می توانید به سرعت به تنظیمات ذخیره شده بروید. بنابراین، لازم نیست هر بار که از یک چای خاص استفاده می کنید، میزان گرمی آب مورد نیاز را به یاد بسپارید. لذا این یک قابلیت ضروری است که بایستی در نظر داشته باشید.

آیا امکان کنترل از طریق یک برنامه وجود دارد؟

در حال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان چای‌سازی خودکار، سازندگان هوشمندی را ایجاد می‌کنند که می‌ توانید از طریق تلفن هوشمند خود از راخ یک برنامه آن‌ ها را کنترل نمایید. زمانی که می توانید چای ساز را از طریق یک برنامه مرتبط کنترل نمایید. می توانید به آسانی دستگاه را از طریق برنامه روشن نمایید. و حتی می توانید زمان دم کردن دما و مقدار آب را برای استفاده مطابق با تعداد فنجان های مورد نیاز خود مستقیماً از تلفن خود تنظیم کنید.

در حقیقت هنگامی که به خانه نزدیک می شوید می توانید چای را سفارش دهید تا به محض رسیدن به خانه از یک روز طولانی کار سنگین در اداره، یک فنجان چای داغ از چای ساز مورد علاقه خود را آماده نمایید.

کنترل کاربر پسند

اگر امکان کنترل اپلیکیشن را نمی‌ خواهید یا حتی اگر به سراغ چایساز خودکاری می‌ روید که بتوانید آن را از برنامه خود کنترل نمایید. کنترل‌ هایی که در حقیقت در دستگاه وجود دارند باییستی برای استفاده آسان و قابل درک باشند. البته می توانید از راه برنامه کنترل نمایید.

ولی شما نمی توانید انتظار داشته باشید که تلفن شما همیشه در بهترین حالت خود عمل نماید. همینطور بعضا برنامه ممکن است خاموش باشد. و در این موارد شما همچنین بایستی  بتوانید با استفاده از کنترلهای ارائه شده در خود دستگاه از دستگاه استفاده نمایید.

این کنترل ها بایستی به آسانی قابل درک و همچنین به راحتی قابل کنترل باشند. این می تواند یک مکانیسم لمسی یا فشاری باشد. ولی رابط کاربری بایستی بصری و کاربر پسند باشد.

مکانیسم تمیز کردن خودکار

ممکن است پس از هر بار استفاده زمان تمیز کردن دستگاه را نداشته باشید. در نتیجه بهتر است بررسی نمایید که آیا چای ساز اتوماتیکی که می خواهید انتخاب نمایید. مکانیزم تمیز کننده خودکار دارد یا خیر. این به شما یاری می کند که از یک چای ساز ایمن به کار ببرید که عاری از هر گونه مواد باشد به این دلیل که مکانیسم تمیز کردن خودکار دستگاه را تمیز و مرتب نگه می دارد.

ایمنی در برابر نشت

هماگونه که چای ساز اتوماتیک قرار است هر بار فنجان های چای داغ را برای شما درست نماید، سازنده باید ایمنی را از نشت برای کاربران تضمین نماید. خیلی از چای سازان به علت نشت هایی که ایجاد می کنند، توجه نمی کنند. که برخی اوقات می تواند خطرناک نیز باشد. در نتیجه به سراغ یک چای ساز اتوماتیک بروید که نگرانی های ایمنی شما را به درستی برطرف می نماید.

دم کردن کامل

شما قصد دارید هر بار چای دم کرده بنوشید. در نتیجه چای سازی که خریداری می کنید بایستی از دم کردن کامل اطمینان حاصل کند. با دستگاه هایی مواجه می‌شوید که سبد دم‌ آوری دارند که بالا و پایین می‌ رود. این مکانیسم یاری می کند تا اطمینان حاصل گردد که برگ های چای به هم زده می شوند تا دم آوری کامل حاصل گردد.

استفاده از انواع مختلف چای

می دانید که بعضی از چای ها با استفاده از برگ های تازه چای درست می شوند، در حالی که برای برخی از آنها از برگ های خشک استفاده می کنید. حتی بعضی اوقات از کیسه های چای برای تهیه چای مورد علاقه خود استفاده می نمایید. لذا چای ساز اتوماتیکی که قصد انتخاب آن را دارید، بایستی فضایی را برای استفاده از انواع گوناگون چای اعم از پودر برگ چای، برگ های خشک یا تازه فراهم نماید.

این امر انعطاف‌پذیری را برای خرید انواع گوناگون چای تضمین می نماید. به این دلیل که تنها چایساز شما می‌ تواند آن نوع چای را برای دم کردن بپذیرد. محدود به خرید نوع خاصی از چای نیستید.

تایمر دم کردن

اگر یک چای ساز خودکار با امکانات کنترل اپلیکیشن نمی خواهید، می توانید دستگاهی بخرید که بتوانید زمان دم کردن را از قبل تنظیم نمایید.

برای مثال اگر تا ساعت هفت بعد از ظهر به خانه می رسید. می توانید فرآیند دم کردن را حدود 10 دقیقه پیش از این زمان تنظیم نمایید. به نوبه خود به محض رسیدن به خانه، یک فنجان چای داغ از چای مورد علاقه خود را آماده خواهید نمود و از استرس یک روز کاری خلاص شوید.

این تنظیم زمان می تواند به شما یاری نماید حتی صبح به محض بیدار شدن از خواب یک فنجان چای داغ بخورید تا روز خود را از نو آغاز کنید.

اندازه دستگاه

اگر محدودیت فضایی روی میز آشپزخانه خود دارید، بایستی اندازه چای ساز اتوماتیک را به عنوان یک نکته ضروری قبل از خرید در نظر داسته باشید. همینطور اکثر مردم بر این باور هستند که هرچه اندازه دستگاه بزرگتر باشد. تعداد فنجان های چای بیشتر خواهد بود. این فرضیه درست نمی باشد به این دلیل که برخی از مدل ها ارتفاع بالاتری دارند.

چرا باید چای ساز خودکار خوب بخریم؟

امروزه افراد زیادی علاقه مند به تغییر استراتژی های آشپزی هوشمند می باشند. یکی از دلایل مهم کمبود وقت آن ها در زندگی شخصی و شغلی می باشد. آن ها برای مدیریت هر دو مشکل دارند و در نتیجه به دنبال چیزهایی همانند چای ساز خودکار هستند که کارشان را در آشپزخانه راحت نماید.

خیلی از ما به راحتی می پذیریم که چای یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین نوشیدنی ها برای شروع روزمان می باشد. هنگامی که چای ساز اتوماتیک در منزل خود داشته باشید می توان آن را با نهایت راحتی تهیه نمود. این نوشیدنی از سرتاسر دنیا طرفدارانی دارد و می دانید که انواع گوناگونی از چای در دسترس می باشد. همچنین می دانید که روش های گوناگونی جهت دم کردن چای های گوناگون به کار برده می شود. زمانی که نوع مناسبی از دستگاه دم کردن چای را در خانه خود داشته باشید، از نگرانی استفاده از قابلمه کیسه و فیلتر برای دم کردن یک فنجان چای بی‌ نقص راحت خواهید شد.

عملکرد چایساز

هر چای ساز در لیست ما کمی متفاوت عمل می نماید. با این حال هدف اصلی یک چایساز دم کردن چای می باشد که شامل آب و برگ های چای است. بعضی از دستگاه های موجود در لیست ما بعنوان کتری برقی کار می کنند که آب را گرم می نماید. در صورتی که بعضی دیگر از روش های خلاقانه دم کردن جهت تولید محصولات منحصر به فرد استفاده می نمایند.

چایساز استیل در مقابل چای ساز پلاستیکی؟

در حالت کلی یک چایساز استیل احتمالاً بیشتر از یک چای ساز پلاستیکی دوام می آورد. با این حال این بستگی به نحوه عملکرد چای ساز شما دارد.

بعضی از دستگاه ها تنها جهت نگهداری آب گرم و برگ های چای شما عمل می کنند و نباید به طور مستقیم گرم شوند.

سایر چایسازها بایستی دارای ساختار فولادی، بوروسیلیکات یا پلاستیک حرارتی باشند تا در هنگام گرم کردن مناسب آب، گرما را هدایت نمایند.

چگونه یک چایساز را تمیز می کنید؟

تمیز کردن چایساز به مدل آن بستگی دارد. پیشنهاد می کنیم هنگام تمیز کردن دستگاه خود به توصیه های سازنده توجه کنید. برخی از مدل ها ممکن است دارای قطعات قابل شستشو در ماشین ظرفشویی باشند و بعضی دیگر ممکن است تنها با دست شسته شوند.

از چه اندازه گیری چای در چایساز استفاده کنم؟

در هنگام دم کردن چای بدون برگ به ازای هر یک فنجان چای حدودا دو قاشق چایخوری برگ چای میل می نمایید. شما می توانید این مقدار را مطابق با میزان رنگی که دوست دارید بنوشید، تنظیم نمایید. در زمان دم کردن چند فنجان چای، این عدد را در مقدار چایی که می خواهید دم کنید ضرب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *