اخبار و مقالات

آون توستر

آون توستر

آون توستر

آون توستر یک وسیله برقی پرکاربرد است که هم می‌تواند کارهای مربوط به فر و هم کارهای مربوط به یک توستر را انجام دهد. این دستگاه برقی فضای زیادی اشغال نمی‌کند و می‌توانید آن را در گوشه‌ای از میز یا کانتر آشپزخانه قرار دهید. حتی در آشپزخانه‌های کوچک‌تر نیز جای کافی برای حضور یک آون توستر وجود دارد.

کاربرد آون توستر

آون توستر، یک وسیله‌ی برقی با ظاهری شبیه به مایکروویو است، اما خیلی قبل از مایکروویو به بازار لوازم خانگی معرفی شده است. این دستگاه کوچک معمولا دارای ۲ طبقه است و با کمک المنت‌های بالا و پایین، فضای داخل محفظه را گرم می‌کند. با استفاده از کلید تنظیم دما می‌توانید دمای داخلی را برای پخت یا یخ‌زدایی مواد غذایی تنظیم کنید. به طور خلاصه، شما می‌توانید از گرم کردن یک تکه نان تا پخت لازانیا، کیک و ماهی کبابی با آون توستر انجام دهید.

اگر از دسته افراد گرمایی هستید و آشپزی در تابستان برایتان دشوار است، بدون شک خرید یک آون توستر می‌تواند راه‌حلی مناسب باشد. زیرا می‌توانید به راحتی غذا را برای پخت در آن می‌گذارید و نگرانی از شعله‌های گاز که باعث گرم شدن هوای آشپزخانه نمی‌شود، نخواهید داشت.

نکات مهم برای خرید آون توستر

اگر به دنبال یک آون توستر کاربردی و دوام‌مند می‌گردید، باید موارد خاصی را قبل از خرید بررسی کنید تا بتوانید بهترین محصول موجود در بازار را انتخاب کنید. این بررسی نکات به شما کمک می‌کند تا واقعا متوجه شوید که کدام کالا برای شما مناسب است و از کدام دسته بیشتر رضایت می‌برید. در ادامه، نکات مهمی که قبل از خرید باید بررسی کنید، ذکر شده است.

۱. قیمت

قیمت آون توستر با اندازه‌ی آن مستقیم رابطه دارد. هرچه قیمت کمتر باشد، اندازه‌ی آن کوچک‌تر و برعکس، هرچه گران‌تر باشد، اندازه‌ی آن بزرگ‌تر است. در مورد آون توسترهای ارزان قیمت، گنجایش محفظه به اندازه‌ی ۴ عدد نان تست است و امکانات اضافی یا امکان پخت کباب در آن وجود ندارد. اما هرچه قیمت بالاتر می‌رود، نه تنها محفظه بزرگ‌تر می‌شود، بلکه امکانات اضافی نظیر جوجه گردان، میوه خشک کن، سرخ کردن غذا با جریان هوای داغ، لامپ داخلی، صفحه تنظیمات دیجیتال و برنامه‌های پخت از پیش تعیین شده نیز به آن اضافه می‌شود.

۲. نحوه‌ی کار با دستگاه

برای خرید آون توستری که کار کردن با آن آسان باشد، از موارد زیر باید اطمینان حاصل کرد:

  1. برچسب راهنما داشته باشد و نوشته‌های کنار کلیدها و صفحه‌ی تنظیمات آن واضح و صحیح باشند.
  2. امکان کنترل و تنظیم دما از موارد اساسی است و محصولی که دمای بین ۶۵ تا ۲۳۰ درجه‌ی سانتی‌گراد را پوشش می‌دهد، بهترین انتخاب است.
  3. امکان انتخاب المنت بالا یا پایین برای روشن شدن. این امکان به شما اجازه می‌دهد براساس نوع غذایی که در آن قرار می‌دهید، یکی یا هر دو المنت را روشن کنید.

۳. گرمای یکنواخت

اگر گرمایی که از المنت‌ها منتشر می‌شود یکنواخت نباشد، این موضوع ممکن است غذای شما را بسوزاند یا نیز مغزپخت نکند. همچنین، قسمتی از غذا ممکن است برسرشته شود و بخشی دیگر فقط گرم شود. بنابراین، بهتر است در زمان خرید این موضوع را از فروشنده بپرسید و حتماً دفترچه‌ی راهنمای محصول را هم بخوانید تا اطمینان حاصل کنید که گرما به صورت یکنواخت پخش می‌شود.

۴. اندازه‌ی دستگاه

اگر آشپزخانه‌ی شما بزرگ است و یا نیازی به استفاده‌ی زیاد از آون توستر یا قرار دادن ظروف غذای بزرگ در آن دارید، حتماً به دستگاه‌های بزرگ مراجعه کنید. اما اگر تنها زندگی می‌کنید، خانواده‌ی کم‌جمعیتی دارید، آشپزخانه‌تان کوچک است یا اغلب فقط برای گرم کردن نان یا غذا از آن استفاده می‌کنید، یک آون توستر کوچک برایتان مناسب است.

۵. لوازم جانبی

در تمام آون توسترها، سینی چربی گیر، طبقه‌ی قفسه‌ای و سینی پخت وجود دارند. اما بعضی از مدل‌های بزرگ‌تر یا گران‌تر، لوازم جانبی بیشتری مثل تابه‌ی پخت، سیخ مخصوص کباب، سیخ مخصوص جوجه گردان و وسایلی از این دست را هم در کنار خود دارند. بنابراین، قبل از انتخاب، به لوازم جانبی دستگاه نیز دقت کنید.

۶. تمیز کردن آسان

حائز اهمیت است که بعد از هر بار استفاده، به راحتی بتوانید فضای داخلی و لوازم آون توستر را شستشو دهید. بنابراین، به دنبال محصولی بگردید که لوازم جانبی و مصرفی آن به راحتی جدا می‌شوند و تمیز کردن محفظه‌ی آن هم سخت نباشد.

۵ آون توستر محبوب موجود در بازار ایران به پیشنهاد خریداران

حالا که از مهم‌ترین نکات مربوط به خرید آون توسـتر صحبت کردیم بهتر است سری هم به بازار بزنیم تا ببینیم خریداران چه محصولاتی را پیشنهاد می‌کنند. بررسی این محصولات قبل از نهایی کردن تصمیم خرید آون توستر به شما کمک می‌کند دید بهتری نسبت به بازار داشته باشید و انتخاب برایتان راحت‌تر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *